EELNÕU-Detailplaneeringu osaliselt kehtetuks tunnistamine Villalao osas (Sadama tn 33)

Kärdla Linnavolikogu kehtestas 15. detsembri 2011 otsusega nr 133 Kärdla sadama lähipiirkonna detailplaneeringu Hiiumaa turunduskeskuse rajamiseks. Detailplaneeringuga kavandati muuhulgas Sadama tn 33 maaüksusel (katastritunnus: 37101:003:0031) paiknevasse muinsuskaitse alusesse villalattu (ehitisregistri kood: 115006818, villaait) loomekeskust. Detailplaneeringuga kavandati krundi kasutamise sihtotstarbeks 100% kultuuriasutuste maa. Hoone ehitisregistri järgne kasutamise otstarve on muu tööstuse hoone (12529). Hetkel on hoone osaliselt kasutusel laopinnana ning suvehooajal toimib sadamapoolne hooneosa avalike ürituste kohana, mida käsitleb Kärdla linna üldplaneering. Hiiu Vallavolikogu poolt kinnitatud „Hiiu valla arengukava 2014- 2023” näeb ette Villalao arendamise väikeettevõtluse ning kunsti- ja loomekeskuse koostoimel. Tulenevalt asjaolust, et atraktiivses asukohas paiknev väärikas hoone vajab investeeringuid ning loomekeskusena kasutusele võtmiseks ei ole 5 aasta jooksul leidunud vahendeid, siis Hiiu vald soovib loobuda detailplaneeringu elluviimisest Sadama tn 33 maaüksusel. Eesmärgiks on mitmekesistada hoone kasutamise võimalusi, leida hoonele heaperemehelikud kasutajad, kes panustaks hoonesse investeeringute näol. Aktiivsete kasutajate leidmine aitaks sadamapiirkonda hooajavälisel perioodil aktiviseerida. Detailplaneeringu kehtestamisest on möödunud rohkem kui viis aastat, seda ei ole asutud ellu viima ning Hiiu Vald soovib detailplaneeringu elluviimisest Sadama tn 33 osas loobuda. Detailplaneeringu terviklahenduse elluviimine on võimalik peale osalist kehtetuks tunnistamist. Eelnõu osas ootame arvamusi kuni 13.04.2017. Kontakt: Jürgen Vahtra 53038128 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eelnõu on kättesaadav internetis aadressil: