VALLAVOLIKOGU ESIMEHE SELGITUSED EELNÕUDELE

Toon välja mõned päevakajalisemad teemad, mis 28.jaanuari Hiiu vallavolikogus arutamisele tulevad.

STRUKTUUR

Kuna organisatsioon ei ole kunagi lõpuni “valmis”, on ka Hiiu vallavalitsuse struktuur pidevas muutumises, et ajaga, võimaluste ja vajadustega kaasas käia. Kuna hetkel on nii riik kui seeläbi ka kohalikud omavalitsused liikumas avaliku sektori osa vähendamise suunas, siis ei saa ka meie sellest mööda vaadata.

Kaks aastat tagasi, peale kohalike valimisi, leppis moodustunud koalitsioon kokku, et ühinemisjärgselt valitakse lisaks vallavanemale ka abivallavanem. Lisaülesandena oli abivallavanem ühtlasi ka arenguosakonna juhataja, nö kaks ühes.

Uus koalitsioon on kokku leppinud, et hetkel on puudu vallavalitsusel just projektikirjutamisoskusega inimesest, siis peab jääma paika arenguosakonna juhi ametikoht struktuuris ning me ei näe hetkel vajadust poliitilise abivallavanema koha järele. Senisele abivallavanemale oleme teinud kolm erinevat ettepanekut asuda tööle vallavalitsuse struktuuris ametniku ametikohale, sest hindame tema kui spetsialisti teadmisi ja oskusi jätkuvalt kõrgelt.

Kokkuvõttes eelnõu kohaselt väheneb struktuur kokku 0,75 kohta (35,7 kohalt 34,95le), alates 01.04.2016 veel 2 kohta. Kokku väheneb 2,75 kohta.

VOLIKOGU ESIMEHE TÖÖTASU

Eelnõu kohaselt taastatakse volikogu esimehe täistööaeg ja sellega seonduvalt ka töötasu. Tööülesanded, millega volikogu esimees tegeleb, tulevad Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest, Hiiu valla põhimäärusest ning koalitsioonis kokkulepitust.

Mõned olulisemad teemad, millega volikogu esimees lisaks volikogu istungite ettevalmistamisele ja läbiviimisele:

-esindab Hiiu valda ja volikogu vastavalt seadusele;

-tegeleb avalike suhete ning välissuhtlusega;

- korraldab volikogu komisjonide tööd ning korraldab ja viib läbi volikogu juhatuse koosolekuid;

- korraldab volikogu määruste ja otsuste täitmise kontrolli;

- on Hiiumaa omavalitsuste ühiste protsesside eestvedaja ja läbirääkija Hiiu valla nimel (Hiiumaa Arengustrateegia elluviimine, ühinemine, ühisasutused, muuseum, hooldekodu, jäätmemajandus, veemajandus jne);

- viib läbi päevakeskustes avalikke infotunde;

- osaleb volinikuna Hiiumaa Omavalitsuste Liidu istungitel esindades Hiiu valda, juhib SA Kärdla Sadama nõukogu tööd, esindab Hiiu valda SA Hiiumaa Muuseumid nõukogus, esindab Hiiu valda Eesti Linnade Liidus ja OÜ-s Hiiumaa prügilas;

- tegeleb valla konkurentsivõime tõstmisega, ettevõtluskeskkonna soodustamisega ning töökohtade loomisega, selleks peab läbirääkimisi arendajatega investeeringute kaasamiseks, otsib partnereid ja koostöövõimalusi.

Volikogu eelarvekomisjon on teinud volikogule ettepaneku menetleda eelnõud koos valla eelarvega ning seda kahel lugemisel.

KÄRDLA PÕHIKOOL

Samuti on arutlusel Kärdla Põhikooli direktori leidmise konkurss ning selle jaoks peab paika panama konkursi läbiviimise komisjoni. Komisjoni koosseisu on valitud just sellel põhimõttel, et see oleks võimalikult mitmekülgne, kaasates kõiki põhilisi huvigruppe. Hetkel on volikogul arutluse all järgmine koosseis:

Reili Rand- vallavanem, komisjoni esimees;

Marin Vallikivi- valla õigusnõunik;

Toivo Saue- volikogu esindaja, haridus-, kultuuri- ja spordikomisjoni esimees;

Tiia Liibert- haridus- ja kultuuriosakonna juhataja

Anu Pielberg- kooli hoolekogu esindaja;

Ivo Eesmaa- KÜG direktor

Ermo Mäeots- Hiiu maavalitsuse esindaja

Konkurss viiakse läbi hiljemalt 24. märtsiks 2016 ning kool omakorda alustab oma esimest õppeaastat 01.09.2016.

Kõik on lahkesti oodatud ka ise volikogu istungist osa saama juba sellel neljapäeval, 28. jaanuaril kell 16:00 Hiiu vallamajas. Kokku on päevakorras 15 punkti, millega on detailsemalt võimalik tutvuda www.hiiuvald.ee ning eelnõudega valla dokumendiregistris.

Küsimuste ja ettepanekutega võib pöörduda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kõik on teretulnud!

Georg Linkov